Moje archiwum

OSSKiC na rzecz XIX Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy


9 stycznia 2011 roku podczas 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całej Polsce jak również w wielu miejscach na świecie wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi.

Od godziny 14:00 przy Ratuszu na Bemowie (Warszawa) odbywało się wielkie gotowanie kucharzy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni na rzecz WOŚP.Wszyscy, którzy lubią dobrą kuchnię i mają wielkie serce mieli okazję spróbować wybornego schabu karkowego, specjalnie na tę okazję uwędzonego. Ponadto kucharze OSSKiC serwowali kiełbaski i kaszankę z grillo-wędzarek. Dużym zainteresowaniem cieszył się bigos, idealnie przyrządzony przez Jarka Uścińskiego, Janusza Wiśniewskiego i Piotra Szczygielskiego.Bez wsparcia Szanownych Sponsorów, którymi byli: restauracja Moonsfera, Catering Bracia Wiśniewscy, Hiestand, Gronex, Pekpol Ostrołęka i Akcent Catering takiej ilości smakowitych potraw nie można byłoby przygotować.Każdy z przechodniów wrzucając pieniądze do puszki mógł skosztować tych wszystkich OSSKiC owych specjałów. A tym samym wsparł ideę Jurka Owsiaka. Tego dnia Każdy z Nas powinien zadbać o to, by mieć czerwone serduszko – to znak rozpoznawczy Ludzi Dobrej Woli. I takich nie zabrakło 9 stycznia.


Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała ponad 37 mln złotych choć ostateczne wyniki podane zostaną po zliczeniu wszystkich pieniędzy i zakończeniu wielu aukcji.

W tym roku na aukcjach WOŚP można było wylicytować m.in.: narty Justyny Kowalczyk, łyżwy od minister zdrowia Ewy Kopacz, rejs okrętem podwodnym, dwa wałki – rekordziści, które brały czynny udział przy biciu rekordu Guinnessa w upieczeniu najdłuższej pizzy na świecie.


Poniżej aktywny link do aukcji "Wałka Rekordzisty":
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=461104

Wałki posiadają certyfikaty autentyczności Makro Polska oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.

Ile pieniędzy dla Fundacji zebrali Kucharze OSSKiC, na razie jeszcze nie wiemy. Swoje puszki oddali wypełnione po brzegi, zawartość raczej szeleściła ;). Jak tylko poznamy kwotę, na pewno Was o tym poinformujemy.


Po raz kolejny okazało się, że kucharze odznaczają się nie tylko dobrym smakiem, mają przede wszystkim ogromne serca i zawsze możemy na nich liczyć, nie tylko w kwestii konsumpcji. Grają do końca świata i jeden dzień dłużej!


O 20:00 tradycyjnie rozbłysło niebo tysiącami fajerwerków – światełko do nieba, to symboliczne zwieńczenie tej pięknej akcji, pokazuje ogrom zaangażowania i energii, którą niesie za sobą przez Polskę i w zasadzie cały Świat Jurek Owsiak.

Do zobaczenia za rok!